Reklamační řád

Odkazy ke stažení užitečných dokumentů:

Reklamační řád

  • Na veškeré nakoupené zboží na eshopu 3decor.net se vstahuje standardní záruka 24 měsícu.
  • Jakékoliv reklamace prosím oznamujte na email: 3dplaytisk@gmail.com
  • Reklamované zboží lze zaslat na adresu: Marcel Meralai, Zátiší 604/12, Krnov,psč 764 01.
  • Společně s reklamovaným zbožím je potřeba zaslat řádně vyplněný formulář pro uplatnění reklamace, který jste obdrželi v příloze emailu společně s objednávkou. Pokud formulář již nemáte, kontaktujte nás prosím na výše uvedeném emailu, formulář Vám rádi znovu zašleme.
  • O průběhu a vyřízení reklamace Vás budeme informovat skrze email zaslaný na vaší emailovou adresu.
  • Na samotné vyřízení reklamace máme ze zákona daných 30 dní, avšak reklamace se reálně snažíme vyřizovat maximálně do 14 dní, ale nezavazujeme se tuto dobu garantovat.
  • Nelze reklamovat vlastnosti produktů které plynou z povahy charakteru výroby předmětů pomocí FDM technologie 3D tisku a které nelze zcela eliminovat díky vlastnostem procesu výroby. K těmto vlastnostem především patří:

↑ Nekompletně uzavřené plochy. Typicky u menších písem. Vysvětlení: Tato vlastnost je dána průměrem vytlačovaného drátu v porovnání s rozměrem objektu který vyrábí. Pokud např. máme stěnu o tloušťce 1mm a my jí vyplňujeme plastovou strunou o průměru 0,4mm (standardní rozměr trysky, která drát vytlačuje), SW který řídí pohyb hlavy vyplní stěny pouze o tloušťce 0,8 (díky průměru trysky) a uprostřed nechá mezeru o velikosti 0,2mm, tak aby byly primárně dodrženy vnější rozměry.

↑ Viditelné jednolitvé vrstvy plastu na vytisknutém objektu. Vysvětlení: Toto je dáno technologií výroby 3D tisku metodou FDM (Fused Deposition Modeling), což je aditivní metoda výroby objektů. Kdy jsou jednotlivé vrstvy roztaveného plastu kladeny na sebe vrstvu po vrstvě, což ve finále vytvoří požadovaný objekt.

↑ Viditelné vrtvy na povchu objektu – nedokonale hladký povrch. Vysvětlení: Aby tisková hlava vytvořila rovný povrch na objektu, klade pod úhlem jednu vrstvu plastu za druhou. Představte si, že dítě pastelkou vybarvuje jednolitvými tahy omalovánku – v podstatě jde o stejný princip. Proto povrch objektu vytvořený pomocí 3D tisku, nikdy nebude dokonale hladký a půjdou na něm vidět jednotlivé tahy kladení plastového drátu.